Qëndrimi ndaj zullumqarit


 

 

Pejgamberi, sal-lallahu alejhi ve sel-lem, thotë:

(( مَنْ أَعَانَ ظَالِماً لِيُدْحِضَ بِبَاطِلِهِ حَقّاً فَقَدْ بَرِئَتْ مِنْهُ ذِمَّةُ الله وَذِمَّةُ رَسُولِهِ)) 

“Ngritet garancia e Allahut dhe e Pejgamberit nga ai që ndihmon zullumqarin që me të kotat e tija ta mposhtë të vërtetën”. (Hakimi, hadithi është autentik).

 

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *