mue nuk me vjen mare mi than shefit per xhuma ama do vlazni me kan than nje her bane fshetazi naj her duhet me lan ket se ne zvicer nuk ka mundesi me punu pa e hup naj xhuma ama per mi hup 3 radhas munesh mi than shfit mun me pranu ama per shdo xhuma nuk e di a munesh me me keshilu hoxh Allah te shperbleft Selam Alejkum

Ve alejkumusselam ve rahmetullahi ve berekatuhu…
Allahu e di më së miri…mirëpo unë mendoj se ma mirë është ti tregosh prej në fillim se ke nevojë për pushim një orë ditën e xhumasë për shkak të namazit… e inshaAllah kur ka njeriu sinqeritet dhe e ka përnjime Allahu ia lehtëson dhe ia bën mendjen shefit për me ta dhënë pauzën në atë kohë dhe me të liru për namaz të xhumasë…ban dua dhe konsultohe me shumë veta dhe vepro si të duket që është ma mirë…mirëpo unë mendoj se me sinqeritet dhe muhabete të drejta kalon muslimani ma mirë se me hile dhe fshehtësira…

Pyetje dhe përgjigje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *