Musa, alejhisselam, kërkon dituri


 

 

Ibën Abasi, radijallahu anhu, thotë:

“Po ti mjaftonte dituria dikujt do ti mjaftonte Musait, alejhisselam, mirëpo ai i tha Hidrit, alejhisselam:

{هل أتبعكَ على أن تعلمنِ مما علمتَ رشدا }

“A pranon të vijë me ty, që të më mësosh nga ajo që je i mësuar (i dhuruar) ti: dituri të drejtë e të vërtetë?” (El-Kehf: 66).

E pëlqej ·  · Shpërndaje · disa sekonda më parë

Nëse i dërguari i Allahut kërkon dituri dhe nuk ndalet, po ne?!

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *