Një prej preokupimeve të Ebu Derdasë. Radijallahu anhu


Shikoni një lloj të veçantë të preokupimit! Ebu Derda, radijallahu anhu, kur falte namaz nate dhe në rekatin e fundit të Vitrit lutej për 360 shokë të tij që i donte. Lutej për secilin me emër në kohën e syfyrit kur pranohen lutjet.

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *