Sjellja me hileqarët


Omeri, radijallahu anhu, thotë:

“لست بالخب ولا الخب يخدعني”

“Nuk jam hileqar e as që lejoj hileqari të më mashtron”.

Normale është që të mos jetë hileqar Omeri, radijallahu anhu, mirëpo gjithashtu, pasi që është mendjendritur dhe mendjeprerë, nuk lejon që ndonjë hileqar ta mashtron.

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *