Besimtari dhe gjunahi


“Besimtari kurrë nuk kënaqet me gjynahun që e bën. Çdo herë që e bën gjynahun në zemrën e tij është e pranishme mërzia… atëherë kur në zemrën e tij nuk e ka këtë mërzi, atëherë le të qan për vdekjen e zemrës së tij!” Imam Ibën Kajimi, rahimehullah

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *