Zoti Im!

Zoti im, çdo herë të kam gjetur të Mëshirshëm, andaj si të mos shpresoj te Ti

Të kam gjetur vazhdimisht ndihmëtar dhe përkrahës, andaj si të mos lutem Ty

Kënd e kam nëse Ti nuk je me mua?!

Kush mund të më dëmton nëse Ti më ruan?

Andaj ji me mua Zoti im në të gjitha çështjet e mia, sepse të gjitha ti kam lërë Ty!

 

Përktheu: B.H.

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *