Si vepronte Aisheja me sadakanë


 

Aisheja, radijallahu anha, kur i jepte ndonjë dinar fukarasë e parfymoste dhe thoshte: e di se ky dinar nuk bie në dorën e fukarasë por bie në dorën e Mëshiruesit. Dhe kur i falënderohej fukaraja për sadakanë duke thënë: Allahu të shpërbleftë, ajo ia kthente: Allahu të shpërbleftë ty, sepse ti je duke e bartë mallin (sevapet) tonë në ahiret.

Përktheu: B. H.

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *