Rruga e Xhenetit


 

E kanë pyetur Pejgamberin, sal-lallahu alejhi ve sel-lem, cila është gjëja që më së shumti e fut njeriun në xhenet? Është përgjigjur duke thënë: devotshmëria dhe sjellja e mirë”. Muslimi

Me të parēn rregullon raportet me Krijuesin e me të dytën me krijesat.

Bekir Halimi

Artikuj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *