Grada më e lartë e miqësisë


Dije se grada më a lartë e miqësisë janë këto dy grada:

– durimi karshi mikut të cilin e mund natyra e tij dhe sillet keq me te.

– durimi në këtë durim kur lufton me natyrën tënde për ta detyruar që të mos sillesh keq me te.

Mustafa Sadik er-Rafii

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *