Kur Allahu ia do të mirën dikujt


“Kur Allahu ia do të mirën një njeriut i jep një këshillues nga zemra, i cili e urdhëron për të mirë dhe e ndalon nga e keqja”. 

”إذا أراد الله تعالى بعبدٍ خيراً ، جعلَ له واعظاً من قلبه يأمره وينهاه”

Muhamed ibën Sirin

Urtësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *