Një bisedë e ngrohtë


 

 

Një dashamir dhe mik më shkroi dje e më tha:

ALLAHU TA FRESKOFT IMANIN SI SHIU QE PO JU FRESKON, (Allahun e falënderojmë që edhe sonte po bie shi).

Hoxho shumë ju dua për hir të ALLAHUT, përshëndetje. 

 

U përgjigja: Allahu ju dashtë sikur na doni për hir te Tij! Amin!

 

Më tha: Amin! Të pengova ndoshta, por të lus të më japësh një këshillë të kam për sonte porosi, sepse kam qejf mos me dalë thatë nga ju. ALLAHU JU RUJT!

 

I thashë: Flejë në gjumë duke bërë teube dhe istigfar dhe duke pas zemër të bardhë ndaj secilit musliman.

 

Tha: Allahu të kënaqtë se më kënaqe!

Bekir Halimi

Artikuj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *