Dita 2: A ju kujtohet Ramazani i shkuar?


Si ishte ai? Ishte produktiv apo mezi mbijetuat prej tij? Nëse patët një Ramazan jo të suksesshëm vitin e shkuar, mos e përsëritni sërish. 

Të ndjerit fajtor rreth Ramazanit të vitit të shkuar nuk do t’ju shpërblejë; vetëm nëse e përdorni atë ndjenjë faji për ndriçuar dëshirën e zjarrtë brenda jush, për ta bërë më mirë këtë vit. Kjo arrihet duke përmirësuar veten dhe jo duke rënë në të njëjtat gracka sikurse vitin e shkuar. 

Nga ana tjetër, nëse keni pasur një Ramazan të suksesshëm vitin e shkuar, falënderimi i takon Allahut! Përpiquni të risillni në kujtesë atë që keni bërë vitin e shkuar dhe si mund ta përmirësoni atë.

Aktuale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *