DITA 14: JU MUNGON AJO NDJENJË?


 

Kur jeni të gatshëm për të kaluar barrierat fizike për bërjen e veprës së mirë, është koha për të kaluar pengesat mendore.

Pyeteni veten tuaj:

– A ishte me të vërtetë keq, atëherë kur e bëra veprën e mirë dhe ndërmora hapin e parë? 

– Çfarë po më pengonte në fillim? 

– Si mund ta shmang këtë gjendje mosveprimi? Përgjigjen e këtyre pyetjeve po jua lëmë juve. Ju mund ta ndjeni mungesën e asaj ndjenje që patët në fillim të Ramazanit. Gjithësesi, nuk duhet të hiqni dorë nga mendimi, se “ju thjesht nuk doni ta bëni atë”. 

Shkëputur nga libri “30 Këshilla për Ramazan të paharrueshëm”

Aktuale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *