Seminar treditorë nga iniciativa "VEPRO"


Me lejen dhe ndihmën e Allahut -subhanehu ue teala-  u realizua seminari treditor (22-24 prill 2016), i organizuar nga iniciativa “VEPRO”, në Kitkë, me temën “Mëso Islamin – Fito xhenetin”. Në këtë seminar morën pjesë 40 veta (gjimnazistë dhe studentë), ndërsa ligjërues të këtij seminari ishin: Jusuf ef. Hajrullahu, Abil ef. Veseli dhe Fatos ef. Rexhepi.

Temat e ligjëratave:

1. Pastrimi i shpirtit – Jusuf ef. Hajrullahu

2. Pastrimi i trupit – Abil ef. Veseli

3. Bota e teknologjisë – Fatos ef. Rexhepi

4. Mashtrimet e Iblisit – Jusuf ef. Hajrullahu

5. Gabimet në namaz – Abil ef. Veseli

6. A je gati për martesë – Fatos ef. Rexhepi

7. Ti dhe epshi – Jusuf ef. Hajrullahu

8. Bëj shok për xhenet

9. Kuiz i diturisë në lëminë e akides, fikhut, historisë islame dhe shkencës së Kuranit.

2242016_330471426.jpg

22420161_938730752.jpg

Lajme nga vendi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *