Ky është aksioni i “NUN”-it për sot në Hasanbeg


Përveç shpërndarjes së ushqimeve dhe mjeteve të nevojshme për jetë, ata sot në mënyrë të organizuar së bashku me dhjetëra aktivistë kanë dalë në Hasanbeg për të ndihmuar shtëpitë e prekura nga vërshimet për pastrimin e tyre.
Aksioni ka filluar nga ora 7:30 në mëngjes, që deri në mbrëmje për të arritur punë sa më të madhe në pastrimin, dezinfektimin dhe rregullimin e shtëpive të shkatërruara natën e shtunë nga vërshimet që goditën këto vende.
Këto janë disa fotografi, që faqja e zyrtare e NUN-it ka postuar në Facebook:

hasanbeg_nun__1__752168124.jpghasanbeg_nun__2__935820072.jpghasanbeg_nun__3__480453539.jpghasanbeg_nun__4__706640700.jpghasanbeg_nun__5__941754019.jpghasanbeg_nun__6__708723493.jpghasanbeg_nun__7__254629965.jpg

Lajme nga vendi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *